MONNET

% maht Hind
Monnet Cognac VS

glass bottle

40 0,70 590.00 Tellimus
Monnet Cognac VSOP

glass bottle

40 0,70 720,00 Tellimus
Monnet XO

glass bottle

40 0,70 1510.00 Tellimus

Ajalugu

J.G. Monnet & Co konjakimaja asutati 1838. aastal ning kandis siis nime Societe des Properietaires Vinicoles de Cognac. 1897. aastal nimetati maja oma presidendi, Jean-Gabriel Monnet järgi ümber. Pärast Esimest Maailmasõda võttis juhtimise üle tema poeg Jean Monnet, üks Euroopa Liidu tulevastest asutajatest.

Monnet konjakimaja sümbol on salamander. See müütiline loom on võimeline tules ellu jääma ning destillatsiooniprotsessis kuumutatakse konjakit samuti tule kohal. Salamandrit on kujutatud ka Valois’de perekonna vapil. Nende kuulsaim järeltulija oli Francois I, kes sündis Cognac’is ning oli 16. sajandil Prantsusmaa kuningas.

Kvaliteet

Monnet konjakimaja asutati kvaliteetkonjakite loomiseks ning on alati oma traditsioonidele ustav olnud, jälgides pidevalt toodangu kvaliteeti. Eaux-de-vie’sid valitakse hoolikalt ning need pärinevad põhiliselt Grande Champagne’ist, Petite Champagne’ist, Borderies’st ja Fins Bois’st. Monnet on kehtestanud kvaliteedireeglid oma varustajatele, keda pole palju, väärtustades nii kestvaid ja lähedasi koostöösuhteid. Konjaki küpsemiseks ja ka parima aroomi saavutamiseks kasutatakse ainult Limousin’i tammevaate ning kvaliteeti kontrollitakse pidevalt, muu hulgas maitstakse iga partii toodangut küpsemise käigus igal aastal.

Tootevalik

Monnet pakub valikut kvaliteetkonjakeid väga hea hinna-kvaliteedi suhtega, hoides au sees 150 aasta vanuseid traditsioone. Tooted on pälvinud arvukalt auhindu erinevatel võistlustel (nt. Concours Agricole de Paris, Saveurs Poitou-Charentes). Monnet on suurepärane konjak sõpradega jagamiseks ja meeldivas seltskonnas nautimiseks.

Monnet VS on merevaigu värvi, kergelt vürtsise, lillelise ja vanillise aroomiga klassikaline konjak, millel on pikk ja veidi lagritsane järelmaitse.

Monnet VSOP on värvuselt merevaigukarva kuldse säraga konjak, mille kergelt suitsuses aroomis on tunda vanilli, pähkleid ja nahka. Maitse on kompleksne ja külluslik.

Monnet XO on kauni tumekuldse värvusega klassikaline XO konjak. Aroom on mitmekülgne, tunda on pähkli, vanilli, naha ja kuivatatud puuviljade lõhna. Maitses on täiuslik tasakaal erinevate eaux-de-vie’de ning tammevaatidest pärit pehmete tanniinide vahel. Monnet XO on harmooniline ja ümar, tugeva ja pika järelmaitsega.

www.monnetcognac.com

 

 

 

     

Copyright © Cognac Boutique Inc. All rights reserved.