HINE

% maht Hind
Hine Rare VSOP

glass bottle

40 0,70 1320.00 Tellimus
Hine Antique XO

glass bottle

40 0,70 2250,00 Tellimus

 Ajalugu

Hine’i konjakimaja ajalugu ulatub enam kui 200 aasta taha. 1791. aastal lahkus noor Thomas Hine oma kodust Dorset’ist Inglismaal ning siirdus Prantsusmaale õnne otsima. Ta valis oma uueks elupaigaks Cognac’i piirkonna – võib-olla seepärast, et tema perekond oli tegelenud tol ajal väga levinud konjaki salakaubaveoga.

Kõik see toimus Prantsuse Revolutsiooni ajal. Thomas arreteeriti kui spioon ning määrati vangistusse vanas Jarnac’i kindluses. Peagi ta siiski vabanes ning abiellus Francoise Elisabeth’iga, kelle isal oli Jarnac’is konjakifirma. Sellest ärist sai tema karjäär ja kinnismõte. Temast sai tunnustatud connoisseur, keda austati ning kes oli kuulus oma varustajatele esitatavate kõrgete nõudmiste poolest.

Aastate jooksul tõstis Thomas konjakivalmistamise kunsti uutesse kõrgustesse, jätkates oma äri arendamist. 1817. aastal sai firma oma praeguse nime - Thomas Hine & Co. Kui Thomas 1822. aastal suri, jättis ta endast maha õitsva ettevõtte. Tema pärandiks oli nimi, mida tunti ja hinnati kõikjal maailmas kui erakordselt kvaliteetse konjaki sünonüümi.

Ülim luksus

Hine’i põhimõtteks on toota vähe, kuid see-eest täiuslikku konjakit. Keskenduda olulisele, kuid säilitada ainult erakordne. Pühendada kõik ressursid sellele, et iga konjak oleks unikaalne kunstiteos. Ligemale 250 aastat on kuue põlvkonna poolt lihvitud Hine konjaki kvaliteeti imetletud kõikjal maailmas. Nendes konjakites peegeldub Hine’i pühendumine ja kogemus ning iga aastakäik on selle täiuslik väljendus.

Kvaliteet

    1) Pikem küpsemine. Hine eelistab luua ja järgida omi standardeid, lastes konjakil vaatides küpseda mitu aastat kauem kui Pransuse seadused nõuavad.

    2) Segu kvaliteet. Hine on otsustanud mitte toota VS konjakeid, vaid ainult VSOP ja üle selle.

    3) Cru’d. Hine kuulub nende väheste majade hulka, kes valivad oma konjakid eksklusiivselt kahest Cognac’i piirkonna tuntud cru’st. Need – Grande Champagne ja Petite Champagne – asuvad otse Cognac’i piirkonna südames ning toodavad konjakeid, mis on eriti sobivad pikaajaliseks küpsemiseks.

Ranged reeglid

    1)  Hine töötab ainult 50 hoolikalt valitud veinikasvatajaga kogu Cognac’i piirkonna 8000-st. Nendest 50-st on aastate jooksul saanud ettevõttele head koostööpartnerid ja sõbrad.

    2)  Täiesti looduslik fermentatsioon annab tulemuseks madala alkoholisisaldusega veini ning lisab lõpptulemusena konjakile nüansirikkust.

    3)  Välja valitakse ainult parim osa kahest destillatsioonist.

    4)  Kõik konjakid küpsevad väikestes käsitsi tehtud Prantsuse tammevaatides.

    5)  Valitud konjakid küpsevad eraldi uutes vaatides esimesed kaheksa kuud ning edaspidi enne segamist vanemates vaatides.

    6)  Keldriülem jälgib hoolikalt eau-de-vie arengut. Pärast segamist jäetakse valmis konjak suurtesse tammepüttidesse seisma ja täiustuma ning alles seejärel pudeldatakse.

Hine Rare VSOP

Hine Rare VSOP on Fine Champagne konjak, st. segu Grande ja Petite Champagne’i konjakitest, millest vähemalt 50% tuleb Grande Champagne’i piirkonnast. See on segu rohkem kui 25-st konjakist, millest noorim on vähemalt 4-aastane ning seda loetakse ”klassikaliseks” Hine’ks. Rare VSOP oma puuviljalise aroomi ja pika sametise järelmaitsega on Hine’i konjakitest kõige pehmem.

Hine Antique XO

Antique XO on segu rohkem kui 40-st Grande ja Petite Champagne’i piirkonna konjakist ning on küpsenud rohkem kui ühe põlvkonna ajal. Kerge ja pehme aroom vürtsi ja intensiivse vanilli nüanssidega. Maitse on kompleksne, tasakaalus, sametine ja külluslik. Antique XO on kõige elegantsem Hine’i konjakitest ning ühtlasi Hine’i lipulaev, mille lõi Thomas George Hine 1920. aastal. 

 

     

Copyright © Cognac Boutique Inc. All rights reserved.