Hennessy

% maht Hind
Hennessy V.S. carton giftbox 40 0,70 600.00 Tellimus
Hennessy V.S. carton giftbox 40 1,00 800,00 Tellimus
Hennessy V.S.O.P. carton giftbox 40 0,70 800,00 Tellimus
Hennessy V.S.O.P. c.giftbox+2kl. 40 0,70 900,00 Tellimus
Hennessy V.S.O.P. carton giftbox 40 1,00 950,00 Tellimus
Hennessy X.O. carton giftbox 40 0.70 2 200,00 Tellimus
Hennessy X.O. c. giftbox+2kl. 40 0,70 2 700,00 Tellimus
Hennessy X.O. carton giftbox 40 1,00 2 900,00 Tellimus
Hennessy LIBRARY carton giftbox 40 0,70 2 400,00 Tellimus
Hennessy PARADIS carton giftbox 40 0.70 5 500,00 Tellimus
Hennessy RICHARD carton giftbox 40 0.70 29 500,00 Tellimus

 

Hennessy ajalugu


Richard Hennessy, noor Iiri katoliiklane, kes oli oma usuliste tõeks-pidamiste pärast pidanud lahkuma Inglismaalt, ühines Louis XV armeega, et võidelda inglaste vastu. 1765 aastal siirdus ta Bordeaux´st Cognac´i ja leidis, et see oli ainus linn provintsis, kus võis tegelda brändi äriga. Eau-de-vie ärile mõjus soodsalt ka Inglismaa ja Prantsusmaa vaheline sõda.

1780 aastal leidis Richard Hennessy, et on aeg asutada oma brändi ladu ja hoida toodet enda käes kauem, et saada paremat hinda. Sel ajal oli brändi vana e. "Old", kui oli seisnud vaadis juba ühe aasta. R.Hennessy brändid olid tavaliselt u. 4 aasta vanused, vahest tarniti ka 10 kuni 18 aasta vanust toodangut. Sel ajal hakkas Londoni turg selekteerima brändisid kvaliteedi järgi.

Revolutsiooni aegadel, alates 1789 ei kannatanud R.Hennessy kui iirlane nii palju tagakiusamistes ja üldises hävingus kui teised kohalikest perekondadest kaupmehed. Veelgi enam, tal oli õigus varustada brändiga ka kohalikku revolutsioonikomiteed.

1791 a. ühinesid Cognac´i suuremad tootjad kvaliteedi kontrolli-miseks, et võidelda nende firmade vastu, kes segais kohalikku toodet Lõuna-Prantsusmaa ja Hispaania brändidega. Eriti paistsid sellise tegevusega silma Bordeaux kaupmehed.

1794 aastal eksportis Hennessy esimese saadetise New York´i firmale Schieffelin & Co., kes on tänapäevani Hennessy esindaja USA-s.

1817 aasta 14. oktoobril tellis suur konjakiaustaja Prints Regent, hilisem Inglismaa kuningas George IV Hennessy´lt järgmist konjakit: ´un cognac excellent, âge et de couleur pâle - a Very Superior Old Pale cognac. Sellel saadetisel kasutas Hennessy esmakordselt lühendit V.S.O.P., millest kujunes 19. sajandi lőpuks kogu konjakitööstuse standard.

Et kinnitada toodangu autentsust ja kvaliteeti, alustas Maurice Hennessy 1830 aastal konjaki villimist oma nime all (seni müüdi vaatides, mis olid anonüümsed). Esimesed villitud pudelid läksid müüki aga alles 1850 aastal.

1858 aastal alustas Cognac´i Kaubanduskoda kaubamärkide registreerimist, aga Hennessy registreeris oma kuulsa kaubamärgi "bras armé" alles 1864 aastal. Hennessy perekod oli aktiivne ka uute tähiste juurutamisel: V.S., X.O., Paradis - kuid nad ei registreerinud neid oma nimele ja on nüüdseks kasutusele vőetud kőigi konjakitootjate poolt.

 

1948 a. - preaguseni kasutusel oleva X.O. dekanteri kujundus.

1979 a. - tolleaegne cellar master (peakonjakimeister) Maurice Fillioux lői konjaki Hennessy Paradis - asjatundjate väitel üks kőige őnnestunumaid tulemusi kvaliteetkonjakite hulgas.

1984 a. - esimese konjakitootjana ületas Hennessy 2 miljoni kasti koguse aastas.

1989 a. - kasutusele vőeti praegune V.S.O.P. Privilége pudel, mis on kujundatud 1950 aastal Raymond Fillioux´i, praeguse peakonjakimeistri vanaisa poolt.

1996 a. - turule toodi kőige eksklusiivsem konjak Richard Hennessy, mis loodi firma asutaja auks.

1999 a. oktoober - esitleti konjakit "Timeless", mis on segu üheteistkümnest parimast 20. sajandi eau-de-vie´st, et tähistada uue aastatuhande saabumist.

2000 a. - toodi turule 3 single distillery konjakit: Camp Romain, Izambard ja Le Peu.

 

Konjaki tootmine
Hennessy kasutab oma konjakite valmistamiseks ainult nelja parema piirkonna viinamarjadest destilleeritud eau-de-vie´sid:

1. Grande Champagne - eau-de-vie on kirbe, täidlane ja vőimsa buketiga, kus on tugev veini ja lillede aroom. Kogu bukett areneb välja pika küpsemisperioodi jooksul.
2. Petite Champagne - eau-de-vie on kompleksne, sooja aroomi buketi ja viinamarjaliha nüansiga maitses. Maitse- ja aroomikomponendid arenevad täielikult välja pika küpsemise järel.
3. Borderies - väikseim kasvuala kogu regioonis annab ümara, pehme eau-de-vie, mis on eriti hinnatud oma kannikese nüansi poolest.
4. Fins Bois - eau-de-vie on kerge, delikaatne, väga peen; mőnikord happeline, kutsudes esile kuivatatud lillede aroomi.

Hennessy käsutuses on ligikaudu 600 ha viinamarjapőldusid. See pindala annab aga ainult väikese osa kogu tooraine vajadusest. Firmal on koostöö 2200 viinamarjakasvataja ja 400 destilleerimiskojaga.

Hennessy poolt on koostatud Kvaliteedi Harta, millele iga tarnija kirjutab alla, et täita väga täpseid nőudmisi, millest peamised on:
- kiire viinamarjade koristus, et saavutada maksimaalne kvaliteet
- veini kääritamisel kasutatakse tunnustatud ja proovitud tehnoloogiat
- kasutatakse "jooksvat" ning nőrkade ja keskmiste kestade pressmahla
- kvaliteedi kontrolli viib läbi Hennessy labor (esimene labor, mis asutati Cognac´is), mis on tootjale ka konsultandiks.

Hennessy poolt kasutatav eau-de-vie tuleb firma enda 27-st destilleerimiskojast ja ülalmärgitud koostööpartnerite 400-st kojast, kes pőhiliselt destilleerivad oma pőldudelt saadud veini. Paljud nendest on olnud Hennessy´ga koostöös juba mitme pőlvkonna jooksul. Hennessy kvaliteedikontrolli reeglid on paika pandud juba alates 18. sajandist.

Kuna iga destilleerimissaadus on kordumatu, siis pidev kontroll ja pikaajalise koostöö kogemused on taganud ka eau-de-vie´de pideva kőrge kvaliteedi. Parimad koostööpartnerid on kantud Hennessy Kuldsesse Raamatusse.


Tammemetsad
Tammepuud, mida kasutatakse vaatide tegemiseks, peavad olema vähemalt 100 aastat vanad. Nooremal puul ei ole sobivat läbimõõtu ja küpsust. Istanduse puu ei ole nii hinnas, kui isekasvanud; viimasel on vajalike lisandite hulk, nagu - struktuur, aroom, säsi rikkus - suurem.

Saetud tammepakud, mis on kiiludega lõhutud plankudeks, peavad seisma välisõhu käes vähemalt kolm aastat. Selle kohta on Hennessy´l Prantsuse Veritase Büroo sertifikaat.

Konjakivaatide maht on 350 liitrit. Mitme vaadi sisemuse termilise töötluse protsessi järel, kus temperatuur tõuseb 450C-ni, saavutatakse tulemus, kus vaadi sisepind on põlenud tumepruuniks.

Selline pind vähendab parkaine mõju ja laseb aroomikomponentidel aeglaselt mõjutada eau-de-vie omadusi. Et saada pidevalt kvaliteetset puitu vaatide jaoks, on Hennessy omanduses 450 ha metsa. See võimaldab investeerida tulevikku metsa renoveerimise teel.


Küpsemisperiood


Hennessy´l on konjakikeldrid kogu regioonis:
- niisked hoiupaigad Charente jõe läheduses, kus areneb joogi pehmus ja ümarus
- kuivemad hoiupaigad on mäenõlvadel, kus areneb välja karmima koega jook.

Maapealsed hoiupaigad on nooremate eau-de-vie´de jaoks, kus temperatuuri kõikumine on suurem. Selline temp. kõikumine "tõmbab" tammest paremini aroomi- ja maitsekomponente välja. Kokku on Hennessy hoiupaikades ruumi 250-tuhandele vaadile.

Enne kui eau-de-vie võetakse küpsemisele, proovitakse iga vaadi sisu peakeldrimeistri ja tema abiliste poolt. Vastavalt sellele määratakse ka küpsemisreziim. Erinevad partiid märgistatakse ja pidev kontroll toimub kogu küpsemise perioodi vältel.

Tavaliselt algab küpsemisprotsess uutes vaatides, kust destillaat saab kiiremini kätte tugevamad aroomi- ja maitsekomponendid. Järk-järgult villitakse eau-de-vie ümber järjest vanematesse vaatidesse.

Hennessy on ka ainus konjakifirma, kes hoiab kõik oma varud hoiupaikades. Igal aastal viie kuu jooksul (mai-sept) kontrollivad peakeldrimeister Yann Fillioux ja tema abilised üle kõik erinevad partiid.

Degusteerimine toimub 2 - 5 korda nädalas, iga seanss hõlmab 36 näidist. Seega aasta jooksul selgitatakse 2500 partii kvaliteet 20 kvaliteedinäitaja ja 100 nüansi alusel. Selline väga üksikasjalik ja täpne kontroll võimaldab peakeldrimeistril säilitada villitava konjaki pideva muutumatu ja kõrge kvaliteedi.

Parimad eau-de-vie partiid arvatakse peale 5 aastat küpsemist "Suurde Reservi". Tavaliselt neid ei kasutata enne 50 aastat, millal nendest koostatakse parimad segud. Üle 50-aasta vanused varud arvatakse "Vanasse Reservi", mis sisaldab eau-de-vie varusid, mille vanus ületab 100 aastat.

Peakeldrimeister - "Maitre du Chai"

Praegu on Hennessy peakeldrimeister Yann Fillioux, kes esindab seitsmendat põlve keldrimeistreid alates 1800 aastast. Selline ühe dünastia piires põlvest põlve edasi antud kogemuste ja teadmiste pagas on hindamatu.

Oskus ja võime tunda aroome ja maitseid on kindlasti ka looduse and, mida on põlvest põlve täiendatud kogemuste ja mäluga. Kümme aastat päevast-päeva degusteerimisi ja kategooriate määramist annab alles aluse lugeda ennast professionaalide kilda. Siit edasi algab teadmiste süvendamine.

Yann Fillioux töötab koos meeskonnaga, kes omandavad tema käe all kogemusi ja samal ajal välistab see võimaluse inimlikeks eksimusteks. Parim degusteerimisaeg on kell 10.00 kuni 13.00, millal meeled ja maitsmisorganid on kõige effektiivsemad.

Kogu meeskonna koostöös määratakse iga villitava konjakipartii koostis erinevates vaatides sisalduvate eau-de-vie´de näitajate alusel.

Erinevad konjakisegud koostatakse kolmeastmeliselt:
- algselt segatakse eraldi kontrollitud eau-de-vie´dest kokku segu
- nn. "põhisegu" täiendatakse veel lisatavate eau-de-vie´dega
- teise segu ja põhisegu koosmõjus leitakse lõplik segu, mis parimate konjakite puhul võib omada sadu erinevaid eau-de-vie´sid.

Sellise kombinatsiooni puhul jäetakse kolmanda astme segu vaatidesse mitmeks aastaks, et segatud eau-de-vie´d omavahel paremini läbi põimuks.

Degusteerimine

Hennessy V.S. - 1865 aastal võttis firma asutaja pojapoeg Maurice Hennessy esimese kaupmehena kasutusele oma konjakite tähistamiseks erilise klassifikatsiooni, tähistades erineval tasemel konjakid erineva hulga tärnidega. Nii sündis konjak "Kolm Tärni", mida me tänapäeval tunneme "V.S." (Very Special) nime all.

Legendi järgi sai M.Hennessy idee tärnide kasutamiseks oma töökabineti aknaraami silmitsedes, mida kaunistasid sarnased tärnid. Hennessy V.S. on segu rohkem kui neljakümnest eau-de-vie´st, mis on pärit 4-st erinevast kasvupiirkonnast.
Aroom - domineerib tamm, millele järgneb sarapuupähkli nüanss.
Maitse - rikkalik, lilleline; kurgulaes marjane järelmaitse, milles tunda vaniljet.

Hennessy V.S.O.P. Privilége - nelja parema kasvupiirkonna enam kui kuuekümne erineva eau-de-vie segu. Peamiselt hoitud vanemates vaatides, mis on juba kaotanud suurema osa puidus sisalduvast tanniinist. Selle tõttu on V.S.O.P. konjaki värvus suhteliselt hele.

Markeering V.S.O.P. (Very Superior Old Pale) võeti Hennessy poolt kasutusele 1817 aastal, millest kujunes 19. sajandi lõpuks kogu konjakitööstuse standard.
Aroom - õrn, kerge puiduaroom, veidi piprane. Aimatav nelk ja kaneel.
Maitse - harmooniline ja õrn, kergelt mesine, pisut aimatav lagrits.

Hennessy X.O. - esimese X.O. (Extra Old) konjaki valmistas Maurice Hennessy 1870 aastal "Suure Reservi" eau-de-vie´dest, algselt oli jook mõeldud oma pere ja lähemate sõprade jaoks. X.O. dekanter kujundati Gerald de Geoffre - Hennessy otsese järeltulija poolt, kes oli sellel ajal firma peadirektor.

See suurepärane jook koosneb enam kui sajast eau-de-vie´st, mis pärinevad põhiliselt kahest peamisest piirkonnast Grande Champagne ja Petite Champagne; lisatud on ka Borderies ja Fins Bois päritolu eau-de-vie´sid.

Aroom - hästi arenenud, suurepärase struktuuriga, rikkalik, lõhnab vürtside, tamme, küpse puuvilja ja vana naturaalnaha järele; buketti täiendab õrn lillelõhn.
Maitse - hästi tasakaalustatud tugev maitse, vanust reedab kergelt mõrkjas ja pipraline maitsenüanss. Kompleksne ja püsiv järelmaitse.

Hennessy Paradis - töötati välja 1979 aastal tolleaegse peakeldrimeistri Maurice Fillioux´i poolt. See on erakordne segu, milles kasutatavad eau-de-vie´d on välja valitud nende rikkaliku struktuuri, eriti silmapaistva kvaliteedi ja pikaajalise küpsemisperioodi alusel. See on tõeline connoisseur´i konjak, mille keskmine vanus on 50 aastat.

Aroom - buketis ilmneb soojade aroomide plahvatuslik areng (pipar; vürtsid, milles äratuntav uimastav lillelõhn).
Maitse - õrn ja täidlane, eriliselt tugeva ja pika järelmaitsega. Konjaki olemus, peenus ja õrn mõrusus on omavahel haruldases tasakaalus. Perfektne maitseharmoonia.

Richard Hennessy - loodi 1996 aastal, et ülistada firma loojat, kui tegude ja inspiratsiooni musternäidist. See on eriline segu rohkem kui sajast erinevast eau-de-vie´st, mis kõik on pärit nn. "Chai du Fondateur" ("Asutaja Reserv") st. üle 50 aasta vanustest destillaatidest; osa konjaki eau-de-vie´dest pärinevad isegi 19. sajandi algusaastatest.

Richard Hennessy maitsmine on eriline sündmus, mis vajab ka spetsiaalset atmosfääri. Rahu, meeldiv seltskond ja kõige tähtsam - aeg. Konjaki suurepärase struktuuriga aroomi ja maitsenüansside avanemine võtab aega, kuid saadud tulemus ja kogemus ületavad kulutatud aja väärtuse.


Uued tooted - ühe destilleerimiskoja konjakid
Hennessy poolt välja töötatud kolm uut konjakit on kõik väga erinevad oma individuaalsuses. Igaüks on koostatud ainult ühest kindlast destilleerimiskojast saadud eau-de-vie´dest. Selline toode
on väga erinev maailmas leiduvatest tumeda värviga kangetest jookidest. Selline toode on mõeldud tarbijale, kes on konjakile lojaalne, kuid ihkab uusi elamusi.

Le Peu - sellenimeline destilleerimiskoda asub Juillac le Coq´i külas Grande Champagne kriidisel pinnasel. See on Cognac´i regiooni parim ja päikselisem piirkond. Siin kasvavatest marjadest saab suurepärase ja rikkaliku buketiga veini, mis on eelduseks kõrgetasemelise eau-de-vie destilleerimiseks. Le Peu on stiililt peen ja elegantne. Värvus - kuldse läikega kahvatukuldne.

Aroom - floraalsete lõhnakomponentide tugev rünnak; valge veini õied kombineeruvad suurepäraselt värske maapähkli lõhnakomponentidega.
Maitse - peen, delikaatne, aimatav värskete puuviljade mõju, veidi terav, millele järgneb vanilje nüanss. Väga hea struktuuri ja pika järelmaitsega.

Camp Romain - Fins Bois piirkonnas asuv destilleerimiskoda, kunagise Rooma Impeeriumi aegse sõjatee Via Agrippa ääres. Destilleerimiskoda asub siin juba alates 1907. aastast. Kliima on siin pehme ja niiske. Siin kasvavatest marjadest saadud eau-de-vie saavutab oma küpsuse kiiresti.

Destilleerimisel ei kasutata veini eelsoojendamist, seetõttu kestab destilleerimisprotsess pikemat aega ja seega säilub rohkem aroomi ja ta on sügavam. Huvitav on ka fakt, et destilleerimiskoja omanik on pr. Betty Lesueur, üks vähestest seda ametit pidav naine, kes alustas oma isa kõrval ameti õppimist väga noorelt.

Camp Romain on stiililt jämedakoeline ja võimas. Värvus on merevaigu kuldne, soe.
Aroom - puhas, soe, elav ja veidi puine - meeldivalt elavdavad nüansid.
Maitse - küpsetatud mandli nüansid. Väga pikk ja sügav järelmõju. Sellel konjakil on struktuuri ja iseloomu.

Izambard - selle destilleerimiskoja põllud asuvad Fins Bois künklikul platool, kus marjad saavad küllaldaselt valgust, mis soodustab nende küpsemist. Destilleerimiskoda on asutatud 1833 aastal ühe Skandinaaviast pärit perekonna poolt, kellede viies põlvkond jätkab traditsioonide hoidmist.

Destilleerimisprotsess põhineb iga kasutatava veini eelneval degusteerimisel, mille järgi pannakse paika täpne destilleerimisreziim. Izambard konjak on stiililt sensuaalne ja mahe. Värv - tugev merevaigu kuldne, väga soe.

Aroom - sensuaalne ja kutsuv. Meeldiv ühendus tamme ja sügisese metsa lõhnade vahel.
Maitse - kompleksne puuviljade maitse, mis koosneb küpsenud suvistest puuviljadest, täiendatuna rikkalikust puisest nüansist. Mahe, suurepärane ümar järelmaitse.


Hennessy Pure White
Uus ja täiesti omalaadne toode. Valmistatakse parimate piirkondade marjadest destilleeritud eau-de-vie´de baasil. Küpsemine toimub 15 - 20 aasta vanustes vaatides, mis on parkaine juba minetanud. Sellistes vaatides küpsemine annab selge, helekuldse värvitooni ja puuviljase maitse viinamarjade õite nüanssidega. Tunda on veidi happelist pungade maitse mõju.

Hennessy Pure White on mõeldud nooremale generatsioonile, kes soovib olla teistest erinev. Seda iseloomustab ka kaasaegse väljanägemisega pudel (arstirohu pudel), mis on keeratava korgiga. Serveeritakse jahutatult 6-8 C juures jääga või long dringina koos cola ehk toonikuga. Populaarne baarides, diskoteekides, ööklubides.


Hennessy toodang Davidoff´i nime all

Davidoff konjakid on ainsad, mida Hennessy segab ja villib võõra nime all. See annab Davidoff´ile võimaluse ära kasutada nii Hennessy tohutuid eau-de-vie reserve kui ka maailma juhtiva luksuskaupade müüja, Hennessy omanikfirma LVMH (Louis Vuitton-Moët-Hennessy) kogemusi.

Davidoff konjakid loodi kahe mehe koostööna, kelleks olid 1906. aastal sigaritootjate perekonda sündinud Zino Davidoff ja Hennessy perekonda kuuluv Kilian Hennessy. Mõlemad mehed olid pühendunud kvaliteedile ja leidsid, et parimad sigarid ja erakordsed konjakid moodustavad täiusliku terviku. Selle koostöö tulemusena toodetakse kahte Davidoff konjakit - Classic ja Extra.

Classic (V.S.O.P. de Luxe) - segu umbes neljakümnest eau-de-vie´st, mis pärinevad Grande ja Petite Champagne, Borderies ja Fins Bois regioonidest ja milledest vanimad on 20 aastat vanad. Nad on laagerdunud uutes vaatides, mis annab neile struktureeritud tamme, vanilje ja mee buketi. Värvus on tume merevaik.

Extra - kompleksne segu parimate regioonide eau-de-vie´dest, milledest mõned on ka üle neljakümne aasta vanused. Peale kokkusegamist lastakse konjakil veel 18 kuud laagerduda, et erinevad komponendid omavahel täielikult harmoneeruksid.

Davidoff Extra villitakse pudelisse 43% kanguse konjakina. Tugevale tamme aroomile järgnevad kõrvetatud apelsini ja vana naha nüansid. Tõeline kaaslane väärikale sigarile.

* Kasutatud on ka Hennessy maaletooja AS Prike materjale
* Hennessy internetis - www.hennessy-cognac.com

Cognac.ee

 

 

 

     

Copyright Cognac Boutique Inc. All rights reserved.